Indhold

Retrieverdag UWT, Fjellerup den 8. juni 2019

UWT

Begynder KlasseTilmeldt: 27
Nr.Fører/EjerRegionHundens navnRaceKønPræmiering
1Jannie FengerØstjNanoq ( Nici)
DK13547/2018
LabH IB
2Birgit gehmSydjCorbek Hunters Cleopatra
17722/2018
FlatT 4V
3Michael Meling KnudsenNordjWindwoods Sacred Promise
DK08872-2017
GoldenHBestået
4Birgitte LarsenMidtjMaxjans Tempo
DK02223/2018
LabHBestået
5henning pedersenCentrummorgan
dk08585/2017
LabH 2V
6Jon AndersenMidtjAndjøhs Daybreak Scarlet
DK16009/2018
LabT Bestået
7KIRSTEN VESTERGAARDMidtjAndjøh's Daybreak Falkon
DK16005/2018
LabHBestået
8Leif PapeNordjVigga
GoldenT Bestået
9Anne BarklinØstjRosefield Gundog Cindy
DK17168/2015
LabT IB
10Lone Kier PraemØstjPosters Endless Love
DK08192/2017
LabT IB
11Peter SøndergaardMidtjLappiksen Ganton
DK11546/2018
GoldenH Bestået
12Toni PapeØstjBirkebo Albelili Lucca
DK05188/2018
FlatTIB
13Søren HaubroØstjPartridge Liberty Laika
DK08985/2017
LabT IB
14Charlotte BernerØstjLab Adventure's Ellie Goulding
DK06603/2017
LabTAfbud
15Henriette SchausenSydjBatmoor Premier Burnley
LabT1V
16Mille KingoØstjwindwoods Johnny B good
DK00870/2016
GoldenHIB
17Ole StampMidtjTyson
LabH IB
18Linda Stenkilde /
Brian Elkjær
ØstjHegnets Famous By Nelson Mandela
DK07157/2015
FlatHIB
19Karen-Marie StubagerCentrumExquisitos Inocente
DK08027/2012
LabT5V
20Rikke LægsØstjSostacks Queen Alba
DK19586/2016
LabTAfbud
21Bjarne Kjær NielsenØstjZaza
DK 01541/2017
LabTIB
22Lisa KielØstjDurins Opfindsomme Meagan
DK11034/2017
FlatTIB
23Bent Wulff HansenCentrumjiggers seren Ozzy
DK06649/2017
FlatH Bestået
24Fin MikkelsenNordjSisse
LabT Bestået
25Morten MikkelsenNordjBatmoors Fleetwood
10534/2018
LabHAfbud
26Holger Blom DavidsenNordjPartrigde Sunny Jess
DK11924/2018
LabT3V
27Anne-Grete KipsgaardØstjBrown Hunts Tasty
DK20549/2017
LabTBestået
Åben KlasseTilmeldt: 8
Nr.Fører/EjerRegionHundens navnRaceKønPræmiering
1Torsten OlesenCentrumLenes Multi
dk02085/2016
LabT5V
2henning pedersenCentrumemmanygan yozza
dk17729/2013
LabH 3V
3Per Søndergård /
Jette og Per søndergård
NordjFarmer hills bodega garcia grande
Dk05178/2027
GoldenHIB
4Henrik HansenØstjSpring Swift Malala
DK01264/2016
LabT IB
5Mette ThomsenNordjAlma
DK08635/2014
LabT 2V
6Steen Rydahl /
Steen Rydahl
ØstjSeahill High Wind Purdey's Bizy
DK07881/2017
LabTIB
7Kim MøllerMidtjMøgelholts Fox in Orange
DK02605/2017
LabT1V
8Lena MarkussenØstjTeam Meinerts Violetta Francesca
DK16738/2015
LabT4V
Vinder KlasseTilmeldt: 19
Nr.Fører/EjerRegionHundens navnRaceKønPræmiering
1Anne Mette MørupNordjSpring Swift Rita
DK02099/2015
LabT Afbud
2Birgit gehmSydjCorbek Hunters Antonia
Dk 0370/2015
FlatTIB
3Birgitte LarsenMidtjSeahill High Wind Mac. Dusen
DK07383/2013
LabTIB
4Diana Busk SørensenSydjPartridge Proud Lucky
DK17289/2014
LabTAfbud
5Rie JøhnkeMidtjPartridge Frozen DEBBI
DK07555/2016
LabTBestået
6Lars SøndergaardMidtjSagnlandets Jatoba Princeps
LabH3V
7Annette Quist AbelNordjAbellabbens Power Princess Tessa
LabT 4V
8Jeff JeppesenNordjThirsgaards Final Match
DK06245/2015
LabH 1V
9Poul Germann SørensenNordjzara
DK15336/2016
LabTIB
10Steen Rydahl /
Steen Rydahl
ØstjRavensbank Duff
DK06997/2015
LabHBestået
11Per KejlstrupØstjBrown Hunt's Tony
DK10141/2015
LabHIB
12Henriette SchausenSydjBatmoor Ginny Weasley
DK13641/2013
LabT 2V
13Jan JørgensenNordjMaxjan's Sigge
DK19855/2013
LabHIB
14Ivan KristensenØstjScotsgap Edge
DK10015/2014
LabHIB
15Tommy Lykke MadsenØstjTeam Meinerts Violetta Lara
DK16735/2015
LabT Afbud
16Ole MeinertØstjThirsgaards Final Contest
DK06239/2015
LabT IB
17aage wilhelmsenØstjjiggers tarka lovely knudi
dk07176/2015
FlatHIB
18Søren Henrik AndersenCentrumBrown Hunts Turner
LabHIB
19Bente Møller ThomsenNordjPartridge Sporty Leica
10926/2012
LabT5V